לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

חלק מהטיפולים שלנו

חיפוש טיפולים

5 דברים שלא ידעתם על חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא חומר בעל מרקם ג'לי סמיך. היא מיוצרת בגוף באופן טבעי, בכמות קטנה ויש לה שימושים שונים, בתחום האסתטיקה וגם בתחום הרפואה.

כל מולקולה של חומצה היאלורונית מסוגלת לספוג לתוכה כמויות אדירות של מים ולכן היא משמשת, גם בתפקיד הטבעי שלה בתוך הגוף, לשמירה על נפח העור ורמת הלחות שלו.

אז חומצה היאלורונית הפכה לחומר די מפורסם בשנים האחרונות, אבל הנה 5 דברים שלא ידעתם על החומר שקיבל כבר את הכינוי "מעיין הנעורים האמיתי".

1. הפרה שעזרה בגילוי חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית התגלתה לראשונה על ידי שני חוקרים אמריקאים, בשנת 1934. השניים גילו כי תפקידה העיקרי של חומצה היאלורונית הוא לשמור על נפח העור ועל הלחות שלו, אך גם להשתתף בתהליכים פיזיולוגיים שונים בגוף. החומר הראשוני הופק מעין של פרה, אך כיום מפיקים חומצה היאלורונית בתהליכים הרבה יותר ידידותיים.

 

2. מה זה בכלל היאלורונית?

החוקרים האמריקאים, שגילו את החומר בתחילת שנות השלושים של המאה הקודמת, קראו לו חומצה היאלורונית, בגלל שילוב של המילה היוונית לזכוכית – הייאלוס עם הביטוי גלוקוז יורוני, המכיל חומצה היאלורונית.

 

3. מגוון מוזר של שימושים

למרות הגילוי של השפעת החומצה על בריאות העור, בשנות הארבעים של המאה העשרים, שימשה חומצה היאלורונית דווקא בתחום האפייה וטכנולוגיית מזון.

5 דברים שלא ידעתם על חומצה היאלורונית

עד שנות התשעים של אותה מאה, אז התחילו להשתמש בחומצה היאלורונית ברפואה, לצורך טיפול בבעיות מפרקים, ניתוחי עיניים, טיפול בפצעים ולבסוף – גם לטיפול בקמטים.

 

4. למה צריך טיפולי חומצה היאלורונית?

כאמור, חומצה היאלורונית מיוצרת בגוף באופן טבעי. אבל מדובר על כמות זעירה. לדוגמה, אצל אדם השוקל 70 ק"ג, יש בגוף כ – 15 גרם של חומצה היאלורונית המשמשת למטרות שונות.

למעשה, שליש מהכמות הזעירה הזאת, נמצאת בחלופה מתמדת, על ידי פירוק וייצור מחדש בכל רגע נתון.

 

5. מקורות ייצור שנויים במחלוקת

עד שנות האלפיים הפיקו חומצה היאלורונית מכרבולות של תרנגולים. אלה נחשבו למקור טוב לחומצה, שכן הם מכילים כמות גדולה שלה. יחד עם זאת, חומצה היאלורונית ממקור חי מכילה כמות גדולה של חלבון זר ולכן, לעיתים קרובות גוף המטופל היה דוחה את הטיפול.

הדבר הפך את הליך הטיפול מורכב מדי ולכן נדרשה חלופה שאינה מגיעה מהחי.

לכן, בשנים האחרונות מפיקים חומצה היאלורונית בתהליך של תרבית חיידקים, שאינה מכילה חומרים מהחי כלל. החומר עובר תהליכי ניקוי וחיטוי בסטנדרט גבוה במיוחד ולכן אינו גורם אלרגיות אצל מטופלים.

 

חומצה היאלורונית לסיכום

אחרי שקוראים את כל המידע הזה, אפשר להבין למה חומצה היאלורונית הפכה לחומר כל כך מדובר ומבוקש בשנים האחרונות. למעשה, חומצה היאלורונית היא כל כך בטוחה ויעילה, עד כי זה ממש עושה חשק לעבור טיפול.

רוצים לגלות איך חומצה היאלורונית יכולה לשפר לכם את איכות החיים ואת המראה החיצוני? דברו איתנו!

מכון יופי

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

5/5

לצוות אורכידאה המקסים ולקטיה הנהדרת !באתי מלאת ספקות – אבל נוכחתי בקיום כל ההבטחות! הפנים נהדרות, ההרגשה טובה ואתם נהדרים !תודה על הכול ! בידידות רבה.

בתיה רז

לתשובה בווצאפ
היי 👋 לשלוח לך פרטים לווצאפ?
היי, לשלוח לך פרטים ותשובות לווצאפ?